Bulgaristan arşivlerinden doğum belgesi aramak

İçindekiler

İnternet üzerinden mesaj atarak Bulgaristan arşivlerinde de sorgulama yapabilirsiniz. Arama yaptırmak ücrete tabi olup ön araştırma için öncelikle bağlı olduğunuz arşivin e-posta adresine bir dilekçe göndermeniz gerekmektedir. Evrakların bulunması durumunda ilgili ücreti yatıracağınız banka hesap bilgileri bir e-posta ile size bildirilecek ve para transferini gösteren belgeyi siz ilettikten sonra verdiğiniz adrese evraklarınız gönderilecektir.

 

Alt kısımda Silistre arşivlerinde arama yaptırabilmek için doldurulmuş temsili bir dilekçe örneğini görebilirsiniz. Soldaki kısım Bulgarca, sağdaki ise (ne yazdığının anlaşılması için) Türkçe olarak sunulmuştur. E-posta mesajınız ve dilekçede yazacağınız metinlerin Bulgarca olması işinizi kolaylaştıracaktır.

 

Alttaki örnek dilekçedeki kırmızı yazılı yerleri kendi bilgilerinizle doldurup aramalarınızda kullanabilirsiniz.

 

 

Заявление-за-справка – Silistre Arşivi için doğum belgesi arama dilekçesi

 

İSTENEN BELGELER #

İlgili kişiyle bağınızı kanıtlamanız beklenmektedir. Buna istinaden, arama yapıp doğum kayıtlarını alabilmek için alttaki belgeleri iletebilirsiniz;

 

1) Alt – üst soy belgesi
2) Tabiiyet Beyannamesi (varsa)
3) Kimliğiniz

 

HATIRLATMA

 

Evraklar bulunup size teslim edilme aşamasına gelinirse TR tarafından sunacağınız belgeleri iletirken apostilli ve tercümeli olmasına dikkat edin.